تحقیق در مورد ناصر خسرو (3)
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 17 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 
 
2
‏حکیم ‏ناصر خسرو‏ از ‏شاعران‏ بزرگ و ‏فیلسوفان‏ برتر ‏ایران‏ است که بر اغلب علوم عقلی و نقلی زمان خود از قبیل فلسفه‏ٔ‏ یونانی و حساب و ‏طب‏ و ‏موسیقی‏ و ‏نجوم‏ و فلسفه و کلام تبحر داشت و در اشعار خویش به کرات از احاطه داشتن خود بر این علوم تأکید کرده‌است. ناصرخسرو بهمراه ‏حافظ‏ و ‏رودکی‏ جزء سه شاعری است که کل قرآن را از برداشته‌است. وی در آثار خویش، از آیات ‏قرآن‏ برای اثبات عقاید خودش استفاده کرده‌است.
‏زندگینامه
‏ابومعین ناصر بن خسرو بن حارث قبادیانی بلخی‏، معروف به ‏ناصرخسرو‏، در نهم ماه ذیقعده سال ۳۹۴ هجری قمری یا سال ۳۴۲ ‏هجری شمسی‏ در روستای ‏قبادیان‏ در‏بلخ‏ در خانواده‏ٔ‏ ثروتمندی که ظاهراً به امور دولتی و دیوانی اشتغال داشتند چشم به جهان گشود.
‏بگذشت ز هجرت پس سیصد نود و چار
‏بنهاد مرا مادر بر مرکز ‏اغبر
‏(اغبر= غبارآلود، مرکز اغبر = کره زمین)
‏در آن زمان پنج سال از آغاز …
 


علوم انسانی


تحقیق در مورد ناصر خسرو (3) ,ناصر خسرو (3),دانلود تحقیق در مورد ناصر خسرو (3) ,ناصر,خسرو,(3)

دانلود مستقیم فایل

به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت اصلی ما مراجعه کنید کلیه مقاله ها به صورت اشتراکی و تایید شده در سایت قرار گرفته و همگی به صورت کامل می باشند ، پس از پرداخت هزینه محصول می توانید به مقاله دسترسی پیدا کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل از قسمت ارتباط با مدیریت سایت با ما در ارتباط باشید ./themes/default/images/download.gif مشاهده اطلاعات کامل این محصول
ADS Here !!!