تحقیق در مورد فردوسی 2
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 20 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 
 
2
‏حکیم ابولقاسم فردوسی
‏حکیم ابولقاسم فردوسی ، حماسه سرا و شاعر بزرگ ایرانی در سال 329 هجری قمری در ‏روستایی در نزدیکی شهر طوس به دنیا آمد . طول عمر فردوسی را نزدیک به 80 سال دانسته ‏اند، که اکنون حدود هزار سال از تاریخ درگذشت وی می گذرد.
‏فردوسی اوایل حیات را ‏به کسب مقدمات علوم و ادب گذرانید و از همان جوانی شور شاعری در سر داشت . و از ‏همان زمان برای احیای مفاخر پهلوانان و پادشاهان بزرگ ایرانی بسیار کوشید و همین ‏طبع و ذوق شاعری و شور و دلبستگی او بر زنده کردن مفاخر ملی، باعث بوجود آمدن ‏شاهکاری برزگ به نام ‏«‏شاهنامه‏»‏ شد .
‏شاهنامه فردوسی که نزدیک به پنجاه هزار بیت ‏دارد ، مجموعه ای از داستانهای ملی و تاریخ باستانی پادشاهان قدیم ایران و پهلوانان ‏بزرگ سرزمین ماست که کارهای پهلوانی آنها را همراه با فتح و ظفر و مردانگی و شجاعت ‏و دینداری توصیف می کند .
‏فردوسی پس از آنکه تمام وقت و …
 


علوم انسانی


تحقیق در مورد فردوسی 2 ,فردوسی 2,دانلود تحقیق در مورد فردوسی 2 ,فردوسی,2

دانلود مستقیم فایل

به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت اصلی ما مراجعه کنید کلیه مقاله ها به صورت اشتراکی و تایید شده در سایت قرار گرفته و همگی به صورت کامل می باشند ، پس از پرداخت هزینه محصول می توانید به مقاله دسترسی پیدا کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل از قسمت ارتباط با مدیریت سایت با ما در ارتباط باشید ./themes/default/images/download.gif مشاهده اطلاعات کامل این محصول
ADS Here !!!