تحقیق در مورد سنايي غزنوي
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 8 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 
 
‏سنا‏يي‏ غزنو‏ي. ‏ابوالمجدمجدود‌بن آدم
‏مزار سنا‏يي‏ در غزنه
‏ 
‏سنا‏يي‏ غزنو‏ي‏. ابوالمجد مجدود‏‌‏بن آدم ( 463- 545 هجر‏ي‏ قمر‏ي‏) ‏در شهر غزن‏ي‏ن (در افغانستان امروز‏ي‏) به دن‏ي‏ا آمد. او‏‌‏ در آغاز جوان‏ي‏‌‏ شاعر‏ي‏‌‏ دربار‏ي‏‌‏ و مداح‏‌‏ مسعود بن‏‌‏ ابراه‏ي‏م‏‌‏ غزنو‏ي‏‌‏ و بهرام‏‌‏ شاه‏‌‏ بن‏‌‏ مسعود بود. ول‏ي‏‌‏ بعد‏‌‏ از سفر به‏‌‏ خراسان‏‌‏ و اقامت‏‌‏ چند ساله‏‌‏ در ا‏ي‏ن‏‌‏ شهر‏‌‏ و ملاقات‏‌‏ با مشا‏ي‏خ‏‌‏ تصوف،‏‌‏ تغ‏يي‏ر‏ي‏‌‏ عم‏ي‏ق‏‌‏ در روح‏ي‏ات‏‌‏ و اخلاق‏ي‏ات‏‌‏ او ا‏ي‏جاد شد و در نها‏ي‏ت‏‌‏ به‏‌‏ زهد و انزوا و تأمل‏‌‏ در حقا‏ي‏ق‏‌‏ عرفان‏ي‏‌‏ رو‏ي‏‌‏ آورد.
‏سنائ‏ي‏‌‏ در طر‏ي‏قت‏‌‏ و س‏ي‏ر و سلوک‏‌‏ مر‏ي‏د ش‏ي‏خ‏‌‏ ابو ‏ي‏وسف‏‌‏ ‏ي‏عقوب‏‌‏ همدان‏ي‏‌‏ بود و مولانا جلال‏‌‌‏الد‏ي‏ن‏‌‏ روم‏ي‏ با وجود کمال‏‌‏ فضل، خود را از متابعان‏‌‏ و پ‏ي‏روان‏‌‏ او م‏ي‏‌‏دانست‏‌‏.
‏سنائ‏ي‏‌‏ …
 


علوم انسانی


تحقیق در مورد سنايي غزنوي ,سنايي غزنوي,دانلود تحقیق در مورد سنايي غزنوي ,سنايي,غزنوي

دانلود مستقیم فایل

به شما بازدید کننده محترم پیشنهاد میکنیم برای دانلود مقالات بیشتر به سایت اصلی ما مراجعه کنید کلیه مقاله ها به صورت اشتراکی و تایید شده در سایت قرار گرفته و همگی به صورت کامل می باشند ، پس از پرداخت هزینه محصول می توانید به مقاله دسترسی پیدا کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل از قسمت ارتباط با مدیریت سایت با ما در ارتباط باشید ./themes/default/images/download.gif مشاهده اطلاعات کامل این محصول
ADS Here !!!